O nás

Počátky společnosti Auto Dorda sahají až do 70. let, kdy Milan Dorda začal se závoděním na okruzích a do vrchu s vozem Škoda 130RS. V této době si otevírá svoji vlastní dílnu v garáži. Brzy se jeho dílna stává vyhlášenou.

Po dosažení spousty skvělých závodních výsledků se pan Dorda rozhodl věnovat se podnikání naplno a roku 1988 zakládá vlastní živnost. Po revoluci začínal s prodejem značky Škoda, ale tu roku 1993 nahradil fordem. Proto vystavěl v Novém Boru zcela nový a moderní autosalon i s linkou STK a ME pro osobní, ale i nákladní vozy. Brzy se řadí mezi nejlepší prodejce v republice.

Závodní tradice naštěstí v rodině zůstala a oba synové se vrací na závodní okruhy. Starší syn Aleš jezdí závody s vozem Ford Escort a mladší Lukáš vyhrává 4 tituly s formulí Ford a oba jeli několik sezón v mezinárodních závodech, kde se obsazovali přední příčky. Všechny závodní stroje si samy koučují a hlavně servisují, což jim dodává mnoho dalších důležitých zkušeností do podnikání.

V roce 2001 expandují do Liberce, kde v prozatímním autosalonu otevírají prodej a servis Ford. Během jednoho roku postavili nový autosalon, který disponoval kvalitním a velmi moderním vybavením.

Ale ani to klanu Dordů nestačilo, a tak se rozhodli roku 2004 zrekonstruovat obrovský objekt v České Lípě, kde otevřeli již třetí autosalon se značkou Ford a další STK a ME. Tyto prostory nám umožňují efektivně pojmout velkou kapacitu servisních zákazníků. Mezi ty větší společnosti, které jsme vybavili vozovým parkem, který jim následně i servisujeme, patří např.: Narex, Bohemia Crystalex Trading a.s., Preciosa a.s., Johnson Controls Czech s.r.o., CANABA – Pozemní stavby, s.r.o., ČSAD BUS Ústí nad Labem, Dopravní podnik města Liberce a.s., Kompakt Poděbrady, BDI s.r.o., SEVENSPED s.r.o., PULSKLIMA, spol. s r.o.

V roce 2009 se autosalon v Liberci prodal společnosti Auto IN, která tam funguje dodnes.

Kupte si forda u firmy Dorda.

Proč si vybrat Auto Dorda?

Jsme na automobilovém trhu již téměř 30 let, máme tedy dlouhou historii a spousty zkušeností nejen ze servisování osobních vozů, ale také ze závodních okruhů, kterými se snažíme obohacovat i naše zaměstnance.

Spokojenost zákazníka s vozy od Auto Dorda je pro nás na prvním místě.

Přijďte se o tom přesvědčit.
Naši partneři

Kontakt

 • Adresa

  Auto Dorda s.r.o.
  Zitavská 3112
  470 01 Česká Lípa

 • Otevírací doba

  Servis:

  Pondělí – pátek: 7:00 – 17:00
  Sobota: zavřeno

  Prodej:

  Pondělí – pátek: 7:30 – 17:00
  Sobota: zavřeno